یکی از نیازهای روزمره بشری به دلیل فواصل زیاد اجتماعات انسانی ارسال بسته‌ها و مرسوله‌ها به سراسر نقاط جهان است. یکی از مؤسساتی که در زمینه‌ی خدمات پستی و حمل و نقل فعال است. شرکت آلمانی پست DHL  است که خدمات پستی خود را در سراسر جهان ازجمله ایران ارائه می‌دهد.

آشنایی با پست DHL

مجموعه دی اچ ال (DHL)  که برگرفته از نام سه مؤسس اصلی این شرکت یعنی «لین» و «هیل بلوم» و «دالسی» است که این شرکت در زمینه‌ی خدمات پستی و انتقال بسته‌های پستی فعالیت می کند. این شرکت زیرمجموعه شرکت دویچه پست می‌باشد که بزرگ‌ترین شرکت پستی کشور آلمان است. بنیان این شرمت در سال 1969 گذاشته شد و پس از موفقیت در بازار پستی ایالات‌متحده با افزایش خدمات خود در سطح جهان به یک شرکت بزرگ جانی در زمینه‌ی حمل‌ونقل تبدیل شد. در سال 2001 این شرکت تازه تأسیس آمریکایی را شرکت پست آلمان خریداری کرد. پست DHL در حال حاضر تبدیل به بخش بین‌المللی شرکت دویچه پست آلمان شده است. و به‌جرئت می‌توان گفت که این شرکت، بزرگ‌ترین شرکت در زمینه‌ی خدمات پستی در سراسر جهان است. این شرکت در زمینه‌ی حمل‌ونقل دریایی و هوایی نیز فعالیت گسترده‌ای دارد و یکی از سودآورترین شرکت‌ها در زمینه‌ی حمل‌ونقل بین‌الملل و پست است.

پست DHL

شرکت پست DHL بعد از موفقیت در زمینه‌ی حمل محموله‌های پستی در سراسر جهان بخشی از فعالیت خود را به کشورهایی اختصاص داد که از سایر شرکت‌های پستی بین‌المللی خدمات دریافت نمی‌کنند. با توجه به این بحث شرکت دی اچ ال در کشورهای ایران و عراق و چین نیز شروع به فعالیت کرد. این شرکت مصمم است بدون تحولات سیاسی در جهان خدمات خود را در تمامی جهان گسترش داده، تا تمامی مردم جهان از خدمات گسترده پستی آن برخوردار شوند. هرچند هزینه‌ی خدمات پستی این شرکت نسبتاً بالاست ولی از لحاظ کیفیت ارائه خدمات پستی مانند تعهد زمانی تحویل مرسوله پستی، و سرعت ‌بالای ارسال محموله‌ها بی‌رقیب است. و خدمات خود را با بهترین کیفیت و بالاترین تضمین‌ها و استانداردهای مربوط به حمل‌ونقل مرسوله‌های پستی ارائه می‌دهد. دی اچ ال در سال‌های اخیر با ایجاد نمایندگی‌های خود در شهرهای مشهد، تهران، اصفهان و شیراز خدمات پستی گسترده‌ای را به هم‌وطنان گرامی عرضه کرده است.

برای استفاده از خدمات پست خارجی می توانید از سامانه آنلاین پستکس استفاده کنید و به صورت آنلاین بدون نیاز به مراجعه حضوری ثبت سفارش کنید.

این مقاله را در اخبار رسمی دنبال کنید

این مقاله را در ویرگول دنبال کنید

10 دیدگاه

  1. واقعا خسته نباشید میگم به همتون 👏👏👏🌹🌹🌹

  2. واقعا در این شهرهایی که گفتید نمایندگی داره؟! چه عالی

  3. ممنون از اطلاع رسانی خوبتون خسته نباشید واقعا

  4. واقعا در ایرانم خدمات رسانی دارند؟بسیار عاالی….ممنون از اطلاعات کاربردیتون

  5. سلام
    ببخشید میتونیم از خارج از کشور هم مرسوله ارسال کنیم به ایران؟

  6. خیلی عالیه
    فقط این روش از پست هم ممنوعیت پستی دارد؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *