آشنایی با انواع پست

شرکت پست به عنوان یکی از پرکاربردترین شرکت ها در رابطه با ارسال کالا شناخته شده است که برای ارسال کالا های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به استفاده روز افزون از پست امروزه شاهد استفاده از انواع پست می باشیم که هر یک با توجه به مزایا و ویژگی هایی که دارند مورد استفاده قرار می گیرند.
شرکت پست به عنوان یکی از پرکاربردترین شرکت ها در رابطه با ارسال کالا شناخته شده است که برای ارسال کالا های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به استفاده روز افزون از پست امروزه شاهد استفاده از انواع پست می باشیم که هر یک با توجه به مزایا و ویژگی هایی که دارند مورد استفاده قرار می گیرند.

انواع پست در ایران

پست یکی از ایمن ترین روش ها برای ارسال کالا می باشد که امروزه در ابعاد گستره ای مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به این که نیاز عمومی در رابطه با ارسال کالا سطوح مختلفی دارد شرکت پست خدمات مختلفی را برای مشتریان در نظر گرفته است. به همین جهت می توان به انواع پست به عنوان خدمات متنوع پستی اشاره کرد. از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

1_ پست پیشتاز: این مورد از انواع پست را می توان سریع ترین مورد برای ارسال کالا معرفی کرد که در این روش کالای مورد نظر در مدت زمان 24 الی 48 ساعت کاری به مقصد می رسد. از ویژگی های این روش می توان به دریافت بارکد های 10 و یا 20 رقمی اشاره کرد که از طریق آن می توان وضعیت ارسال کالا را بررسی نمود.

2_ پست سفارشی: از پرطرفدارترین نمونه های انواع پست می توان به پست سفارشی اشاره کرد. از ویژگی های این مورد می توان به پست سریع محموله پستی اشاره کرد.

3_ پست عادی: از قدیمی ترین روش های پستی می توان یه پست عادی اشاره کرد که از طریق صندوق های پست انجام می گیرد. معمولا از این روش برای ارسال نامه و یا مطبوعات استفاده می کنند.

4_ پست دو قبضه: هنگامی که فرستنده حساسیت بالایی در رابطه با ارسال کالای خود داشته باشد می تواند از این روش استفاده نماید. هزینه این نوع پست نسبت به موارد دیگر بالاتر می باشد.

5_ پست یافته: این مورد از انواع پست با هدف استرداد اسناد و مدارک یافته شده و بازگرداندن آن ها به صاحبان آن ها راه اندازی شده است. افرادی که مدارک آن ها مفقود شده است می توانند به پست مراجعه کرده و با پر کردن فرم مربوطه از پست بخواهند که در صورت پیدا شدن مدارک آن ها را به آدرس مورد نظر پست نمایند.

انواع پست

استفاده از خدمات پستی بدون نیاز به مراجع حضوری

در روزهایی که همه درگیر خطرات احتمالی ویروس کرونا هستند ، سامانه های پست بار و پستکس به منظور جلوگیری و کمک به افراد برای ارسال مرسولات خود به سراسر نقاط ایران و جهان ، این خدمات را به صورت رایگان و کاملا پیشرفته و با امکانات عالی برای عموم ارائه میدهند ، در ابتدا میتوانید در سامانه پستکس هزینه بسته ارسالی خود را محاسبه فرمایید ، همچنین سامانه آنلاین پستکس به صورت ویژه خدمات پست خارجی را نیز انجام میدهد و از بهترین خدمات پستی پشتیبانی میکنند

همچنین میتوانید تمامی رهگیری های پستی را در پست بار و پستکس انجام دهید

پست بار پستکس

این مقاله را در ویرگول دنبال کنید

این مقاله را در اخبار رسمی دنبال کنید

این مقاله را در مگ پستکس دنبال کنید

11 دیدگاه

  1. ممنون من از سایت شما بارها استفاده کردم و واقعا راضی هستم.

  2. میشه لطفا راجب انواع پست با سایر فعالین هم توضیح بدید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *