پاکت پستی استاندارد به چند دسته تقسیم می گردد که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم

پاکت پستی یک لایه معمولی

این نوع پاکت ها را ، می توان به دو دسته تقسیم کرد:

1- پاکت یک لايه ساده

جنس این پاکت ها از کاغذ، مقوای گلاسه، تحریر و یا کتان می باشد.

2- پاکت یک لايه پنجره دار «window pack»

پاکت پستی پنجره دار، مانند پاکت پستی ساده می باشد منتهی با اين تفاوت که در اين نوع پاکت، يک قسمت جهت ديدن محتوای داخل پاکت درست شده و با سلفون پوشانده شده، تا صفحات داخل پاکت ديده شود ، مانند پاکت قبض های موبايل .

پاکت اتوماتیک با نایلون حبابدار

پاکت پستی حبابدار متشکل از يک لايه کاغذ کوت شده با گراماژ صد و پانزده گرم، و يک لايه حبابدار با گراماژ صد گرم می باشد ، که از رسيدن آسيب به بسته جلوگيری مي کند.

پاکت اتوماتیک با نایلون مشکی

پاکت نايلون مشکی، متشکل از يک لايه کاغذ کوت شده با گرماژ صد و پانزده گرم، و يک لايه نايلون محرمانه با گرماژ هشتاد گرم می باشد، که از آسيب رسيدن به بسته و نفوذ آب جلوگيری می کند.

پاکت با جدار متالایز

پاکت حبابدار با جداره ی متالايز متشکل از يک لايه کاغذ کوت شده با گرماژنود و پنج گرم ، و يک لايه متالايز شده با گرماژبیست گرم است.

پاکت با لمینه سفید و لمینه مشکی

پاکت پستی لمينه متشکل از يک لايه کاغذ کوت شده با گرماژهشتاد گرم، تا صد گرم ،به همراه پانزده گرمی پلی اتيلن می باشد، که از نفوذ آب به داخل پاکت جلوگيری می نماید.

پاکت حبابدار

برای ارسال ایمن تر، نوع دیگری از بسته بندی نیزوجود دارد، که از لحاظ مقاومت و ساختار، استانداردهای مربوطه را داراست، و از لحاظ زیبايی و هزينه ی بسته بندی بسیار شکیل و با صرفه هستند. روکش اين پاکت پستی معمولا تحریر یا کرافت می باشد، و با يک لايه نايلون از داخل لمينت شده است.

4 دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *