قوانین سامانه پست بار

 لطفا قوانین پست بار را قبل از سفارش مطالعه بفرمایید:

زمان جمع آوری سفارش هایی که ثبت آن ها تا قبل از ساعت 12 صبح باشند همان روز والباقی سفارشات اولین روز کاری بعد از سفارش خواهد بود. چنانچه از سفارش خود منصرف شدید، لطفا حداکثر تایک ساعت بعد از سفارش ازچهار طریق:

حتما قید شود و در متن پیام XXXXX که درعنوان ایمیل کنسلی سفارش شماره Info@postbar.ir : ایمیل شماره کارت بانکی که با آن خرید زده شده است مرقوم شود.

•پیام بفرستید و شماره سفارش خود و شماره کارت بانکی که  تلگرام: به آی دی با آن سفارش زده اید را اعلام نمایید.

•پنل حساب کاربری: که در بخش سفارشات من و در پایین سایت در دسترس است درخواست برگشت از فروش ارسال بفرمایید. توجه بفرمایید که سفارش دهندگان میهمان تا ثبت نام نکرده باشند پنل کاربری ندارند و نمی توانند از این گزینه استفاده کنند.

•تماس درساعات کاری: با بخش پشتیبانی فروش و شماره سفارش خود و شماره کارت بانکی که با آن سفارش زده اید را اعلام نمایید.

قوانین پست بار : قوانین اجرایی

1.تعهد می نمایم که  وزن بسته پستی و محتوای بسته را به درستی اعلام نمایم. لذا چنانچه وزن اعلامی بسته مغایر با وزن واقعی باشد (که این مورد در مرحله بازرسی شرکت ملی پست واحد تجزیه و مبادلات مشخص می گردد)، سفارش کنسل خواهد شد و مسئولیت تاخیر در ارسال، هزینه سفارش مجدد و یا هرگونه خسارت ناشی از این امر به عهده اینجانب خواهد بود.

2.تعهد می نمایم که آدرس و کد پستی گیرنده را درسیت اعلام نمایم تا موجب برگشتی سفارش و یا هزینه های باجه معطله نگردد و هماهنگی لازم را با گیرنده برای اخذ مرسوله ای که در باجه معطله می باشد، بنمایم.

3.تعهد می نمایم از شنبه تا چهارشنبه جهت تحویل مرسوله به جمع آور پستی  تا ساعت ۱۶ و ۵ شنبه تا ساعت ۱۴ در محل اظهار شده ثبت سفارش(آدرس فرستنده) حضور داشته باشم و در صورت عدم حضور، منزله لغو درخواست است و هیچ هزینه ای از بابت مبلغ پرداخت شده مسترد نخواهد شد و همچنین تعهد می نمایم هیچ گونه ادعایی در این خصوص نخواهم داشت.

4.مجددا اعلام میدارم که کلیه سفارشات ثبت شده در روزجمعه و ایام تعطیل در اولین روز کاری بعد از سفارش حمل خواهد شد و در این خصوص هیچ اعتراضی نخواهم داشت.

5.تعهد می نمایم هر گونه ثبت شکایت برای هر مرسوله،  صرفا ظرف 10روز پس از ثبت سفارش انجام نمایم و پس از آن هیچ گونه اعتراضی نخواهم داشت.

6.تعهد می نمایم آدرس فرستنده اعم از شهر، منطقه آن را صحیح انتخاب نمایم و چنانچه این امر به درستی صورت نگیرد مسئولیت ناشی از تاخیر در جمع آوری و یا کنسلی سفارش به عهده اینجانب خواهد بود.

7.تعهد می نمایم که کالای فاسد شدنی ، ممنوعات پستی و قاچاق ، وزن بیش از 30کیلو، مایعات در ظروف شیشه ای و بلندتر از 1 متر  در مرسوله پستی نگذاریم.

8.تعهد می نمایم که کالای شکستنی در بسته حمل نگذارم مگر آنکه کلیه ضوابط بسته بندی را رعایت نموده و از بیمه کالاهای شکستنی استفاده نموده باشم که در صورت عدم رعایت ضوابط فوق و بروز خسارت هیچ اعتراضی نخواهم داشت و مسئولیت محتوای کلیه کالاهای مندرج در بسته به عهده اینجانب می باشد.

9.تعهد می نمایم فایلPDF  سفارش خود را که حاوی کد رهگیری است را در 2 نسخه پرینت نمایم و یک نسخه را  به بسته الصاق نمایم وحتما آنرا امضا نمایم. نسخه دیگر را به امضای پستچی برسانم. ضمنا کلیه قوانین پست بار و قوانین پست جمهوری اسلامی ایران را در خصوص محتوای بسته پستی رعایت نمایم که اگر خلاف این امر را انجام دهم کلیه مسئولیت های ناشی از خسارت و غیره به عهده اینجانب می باشد.

10.تعهد می نمایم کلمه کاربری و رمز عبور اینجانب را فرد دیگری استفاده نخواهد کرد که در غیر این صورت کلیه مسئولیت ها و تعهدات مندرج در بند های این موضوع به عهده اینجانب خواهد بود.

11.تعهد می نمایم کلیه بسته های 0 الی 30 کیلو  میتواند حاوی بسته های متعدد باشد که تعهد می نمایم در بخش توضیحات به درستی و شفافیت این موضوع را درج نمایم و کلیه موارد لازم در مورد بسته بندی صحیح و عدل بندی را نیز با هزینه خودم انجام دهم تا بسته در زمان حمل پاره نشود.

12.روند کاری پست بار بدین گونه است که سفارش هایی که تا قبل از ساعت 10 برای پیش کرایه و ساعت8 برای پس کرایه و COD  ثبت می گردند همان روز به پست یا کالارسان جهت جمع آوری ارجاع داده خواهند شد که اینجانب تعهد می نمایم در صورت 24 ساعت تاخیر در جمع آوری حق هرگونه اعتراض نسبت به جمع آوری کالا را از خود سلب نموده ام.

13.جمع آوری بارها به صورت درب به درب انجام می شود و روند دریافت آن به گونه ای است که بار باید  به پستچی محترم در محل درب ورودی ساختمان تحویل داده شود.

14.تعهد می نمایم چنانچه بسته بندی  مرسوله مناسب نباشد و برای بارهای حجیم نیازمند تسمه کشی و لفاف باشد این مهم برای جلوگیری از باز شدن بار در مسیر انجام خواهد شد و مبلغ آن ار حساب کیف پول اینجانب کسر می گردد.

15.تعهد مینمایم چنانچه از الصاق  امضا در بخش امضای مشتری و قوانین پست بار خودداری نمایم (که بصورت اتوماتیک پس از ثبت سفارش دانلود و در اختیارم قرار گرفت) حق هرگونه اعتراضی را نسبت به دریافت غرامت ناشی از خسارت یا فقدان را از خود سلب مینمایم. این موارد یکبار دیگر در زمان پرداخت مبلغ هزینه ارسال بصورت الکترونیک به تایید اینجانب رسیده است (در زمان پرداخت تایید نمودم که قوانین را خواندم و قبول دارم)

16.حق مقرهر 24 ساعت یکبار اعمال می شود بین ساعت 10 صبح امروز تا 10 صبح فردا

17.بعد از ثبت نام در سامانه گیت وی اداره پست تغییر ادرس غیر ممکن است. 

قوانین مالی

1.می پذیرم چنانچه در 60دقیقه اول ثبت سفارش اقدامات لازم برای کنسلی سفارش را انجام ندهم، بارکد 24 رقمی (که به مثابه تمبرالکترونیک می باشد) برای سفارش صادر خواهد شد و امکان کنسلی یا استردادوجه از سیستم شرکت ملی پست ایران را نخواهد داشت و اینجانب هیچ گونه اعتراضی در این خصوص نخواهم داشت.

2.مدت زمان ارسال بسته طبق SLA اداره پست می باشد. بارهایی که بیش از زمان مندرج در جدول SLA ارسال و تحویل شوند مشمول غرامت خواهند شد که می بایستی از آدرس http://eop.post.ir برای ثبت شکایت استفاده شود.

تعهدات بیمه ای

1.کلیه بسته ها دارای بیمه عمومی تا سقف 650 هزار تومان می باشد که در صورت آسیب رسیدن به کالا و انطباق آن با شروط مندرج با تعهد نامه از طریق ثبت شکایت درسامانه پست پرداخت می گردد و لذا چنانچه ارزش کالا بیش از مبلغ 650 هزار تومان باشد فرستنده می تواند از بیمه تکمیلی استفاده نماید که مبلغ آن معادل 0.1 % ارزش واقعی کالاهای غیر شکستنی(دارای ماهیت غیر شکستنی) و 0.15 %ارزش واقعی کالاهای شکستنی می باشد که میبایستی با حسن نیت از طرف فرستنده اظهار گردد و پوشش این نوع بیمه تا سقف 100 میلیون تومان خواهد داد لذا چنانچه هزینه ای از بابت مازاد بیمه کالا پرداخت نگردد سقف پوشش بیمه مرسوله پستی همان مبلغ 650 هزار تومان خواهد بودکه طبق نظریه کارشناس پست، گزارش شرکت ملی پست و کسر فرانشیز اعمال میگردد وچنانچه گیرنده بسته در زمان تحویل بسته ، اعتراضی نسبت به محتوای بسته ننماید و بسته را تحویل بگیرد فرستنده و گیرنده حق هیچگونه اعتراضی و درخواست هیچ نوع غرامتی نخواهند داشت. بدین وسیله اعلام می نمایم کلیه تعهدات و شروط قوانین پست بار را در قالب ماده 100 قانون مدنی پذیرفته ام و کلیه اختیارات را از خود سلب نموده ام.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *