قوانین پرداخت در محل چیست ؟

پرداخت در محل :

بسیاری از افرادی که خرید اینترنتی انجام می دهند، در بین روش های پرداخت هزینه گزینه پرداخت در محل را انتخاب می کنند. اینکه مشتریان بتوانند از این سرویس استفاده کنند بستگی به این مسئله دارد که آیا شرکت پستی مورد نظرشان این سرویس را پشتیبانی می کند و یا نمی کند. تیپاکس، الو پیک، اداره پست و … از جمله شرکت هایی می باشند که خدمات پرداخت هزینه در محل را دارند.

قوانین پرداخت در محل :

اگر شما می خواهید این سرویس را برای دریافت کالاهای اینترنتی تان انتخاب کنید، باید دقت داشته که این روش قوانین مخصوص و ویژه ای دارد که این قوانین عبارت می باشد از :

سرویس پرداخت در محل چیست و چگونه انجام می شود؟ - راش پیک پیک

1. کارمزد :

برخی از شرکت هایی که بسته پستی را با توجه به سرویس پرداخت هزینه در محل به شما تحویل می دهند، مبلغی هم به عنوان کارمزد دریافت می کنند. البته باید بدانید این مبلغ بسیار ناچیز است ولی به هر صورت باید شما از این قانون اطلاع داشته باشید.

2. هزینه برگشتی :

بیشتر کسانی که کالاهای اینترنتی خود را بر اساس سیستم پرداخت در محل انتخاب می کنند دلیل خاص خودشان را دارند. آنها یا به پرداخت اینترنتی اعتماد نمی کنند و یا اینکه تا کالا را از نزدیک مشاهده نکند خرید خود را انجام نمی دهند. به هر صورت اگر کالای شما بعد از اینکه به محل آورده شود و شما از آن رضایت نداشته باشید، برای مرجوع کردن کالا باید هزینه پست را پرداخت کنید. البته برخی از شرکت ها امکان دارد این هزینه را دریافت نکنند که آن هم بسته به نوع کالای شما و سایت اینترنتی که خرید را انجام داده اید دارد.

3. نحوه پرداخت هزینه :

 شما بعد از اینکه کالای اینترنتی خود را با سرویس پرداخت در محل دریافت کردید باید هزینه آن را به مامور پست دهید. مامور پست آن هزینه را باید به آن شرکت و سایتی که کالا از آن خریداری شده است تحویل دهد. اینکه چه زمانی باید آن مبلغ را واریز کند تنها در روزهای شنبه تا چهارشنبه می باشد. بنابراین اگر کالا را پنجشنبه به دست مشتری برساند دیگر هزینه آن را برای سایت واریز نمی کند و شنبه به صورت کلی در آخر وقت آن را واریز خواهد کرد.  به طور کلی کسانی که از این سرویس استفاده می کنند باید در انتخاب شرکتی که ماموریت پست آن کالا را بر عهده دارد هم دقت بسیاری داشته باشند.

سایت:
www.postbar.ir
تلفن تماس:
09422020249

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *