چاپار چیست؟

چاپار چیست ؟

در گذشته های دور چاپارخانه ها مکان های مهمی در کشور به حساب می آمدند. آن ها ساختمان‌ هایی بودند که در میان راه ها ساخته می شدند. کاربرد اصلی این ساختمان ها این بود که در آن ها چاپار های دولتی می توانستند استراحت کنند و علاوه بر آن می‌ توانستند اسب های خسته خود را با اسب های تازه نفس تعویض کنند. در واقع چاپارخانه ها در زمان هخامنشیان کارهای پستی کشور را انجام می‌ دادند. پیشنهاد ساخت این ساختمان ها و انجام این کارها توسط کوروش انجام شد و داریوش اول این پیشنهاد کوروش را بسیار توسعه داد. در حال حاضر چاپار با پیشرفت های قابل توجهی همراه شده است. 

چاپار

شرکت چاپار

یکی از شرکت هایی که در زمینه حمل و نقل در کشور ما مشغول به کار است شرکت کالارسانان چاپار است. این شرکت به گروه ترابری بین المللی زنجیره ای وابسته است و سابقه این شرکت بیش از ۱۵ سال است هم چنین کار ها  و خدمات زیادی را انجام می دهد در زیر تعدادی از خدمات شرکت چاپار را برای شما بیان کرده ایم:

  • این شرکت دارای قابلیت حمل و نقل زميني و هوايي است و همچنین  دارای نمایندگی از خطوط هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران است
  • این شرکت دارای  بیش از صد نمایندگی در سراسر کشور است و همچنین توانایی آنرا دارد که   محمولات سبك و سنگين را به مقصد مورد نظر برساند. این شرکت در بیش از 100 شهر کشورمان مشغول به فعالیت است.
  • یکی از مهمترین مزایای شرکت چاپار این است که برای امنیت محموله ها تصمیماتی گرفته است. این شرکت برای این که در حین حمل محموله خسارات و مشکلاتی برایمان پیش نیاید برای بیمه کردن محموله ها وارد اقدام شده است. شرکت چاپار با شرکت بیمه آسیا قرارداد بسته است. مطابق این قرار داد اگر حادثه ای برای محموله پیش بیاید، هزینه خسارت وارد شده پرداخت می شود.
  • یکی دیگر از امکانات مناسبی که این شرکت در اختیار مشتریان قرار داده است این است که متقاضیان می توانند حتی به مراکز مربوطه مراجعه نکنند  یعنی محموله‌ ها از درب منزل از آن ها تحویل گرفته شود.
  • شرکت حمل و نقل چاپار اولین و همچنین تنها ترین شرکت حمل و نقل در داخل کشور است که  از شرکت‌های هواپیمایی ایر، آسمان و شرکت هواپیمایی ماهان دارای نمایندگی رسمی است. به همین علت است که این شرکت مجوز صدور بارنامه های شرکت های ایر، آسمان و ماهان را دارد.

رایانامه چاپار

رایانامه چاپار یکی از گزینه هایی است که به رفاه مشتریان کمک زیادی می‌کند و امکانات بسیار زیادی را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد. برای وارد شدن به این رایانامه ابتدا باید به آدرس زیر مراجعه کرد:

www.mail.demo.chaapaar.ir

 سپس می‌توانید نام کاربری و رمز عبور تان را وارد کنید و وارد رایانامه شوید. اما اگر رمز عبورتان را فراموش کرده اید هیچ نگرانی برای تان پیش نیاید چون امکان تغییر رمز برای شما وجود دارد.

کامیون چاپار

 برای اولین بار ساخت کامیون چاپار توسط گروه حدید مبتکران اعلام شد.  این شرکت برای اولین بار در سال ۱۳۸۸ شروع به کار کرد.  یکی از مهم ترین نکات در مورد این کامیون ها این است که در ساخت آنها از قطعات مرسدس بنز اکتروس استفاده شده است.

کامیون چاپار

2 دیدگاه

  1. ممنون از اطلاعات مفیدی که در اختیار ما قرار می دهید.

  2. من 2 بار ارسال انجام دادم واقعا عالی بوده و به سرعت دست گیرنده رسیده ممنونم از گروه پشتیبانی که پاسخگوی تمام سوالات هم هستن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *