ترولی یا چرخ حمل بار، یکی از لوازمی است که در بسیاری از جاها، جهت باربری و حمل وسایل بسته بندی شده «مانند جعبه و کارتن های حاوی کتاب ، و یا لوازم منزل» به کار می رود.این وسیله جهت حمل بار و اثاثیه منزل ،توسط کارگران باربری، بکار گرفته می شود ، تا در هنگام جابجایی کارتن و جعبه ها ، بخصوص آنهایی که سنگین ترهستند، فشار کمتری به آن فرد وارد شود، و حمل بسته ها راحت تر انجام گیرد.

ترولی

ترولی یا چرخ حمل بار، برای بارهای سنگین کاربرد زیادی دارد ، و می تواند روند کار را سرعت ببخشد. در ترولی ها دو مساله دارای اهمیت است. اول :  ظرفیت حجمی و وزنی ترولی، و دوم چرخ های ترولی

ترولی حتماً می بایست،  تحمل وزن وارده بر طبقات را داشته باشد. در مورد چرخ ها  هم ، علاوه بر تحمل بار وارده بر روی چرخها، بیصدا و روان بودن ،  و همینطور دوام چرخ ها ، از اهمّیت بالایی برخوردار است.

ترولی حمل بار یک طبقه  دارای دسته ی تاشو می باشد. ابعاد  کفی این ترولی ها 90*60 سانتیمتر بوده ، و از جنس پلی اتیلن فشرده می باشند،ارتفاع کف این ترولی ها از زمین 22 سانتیمتر و ارتفاع دسته از زمین 89 سانتیمتر می باشد.

مجموعاً ظرفیت تحمّل و حمل سیصد  کیلوگرم بار را  دارند.

ترولی حمل بار دارای دسته تاشو می باشد. به این صورت که،  در مواقع عدم نیاز به آن ، می توان دسته ی آن را تا کرد و در فضای کوچکی جا داد.

ابعاد ترولی به گونه ای است که ، به آسانی داخل آسانسور جهت حمل در طبقات،می توان از آن استفاده کرد.

چرخ های ترولی به صورت بلبرینگی بی صدا و دارای مقاومت بالا ، جهت انواع بار می باشد، و تحمّل بارهای بالا را داراست.

این وسیله دارای تنوّع در رنگ، تعداد چرخ ها ، جنس بدنه و نوع و بلندی دستگیره می باشد، که بر حسب احتیاج و نوع استفاده ، می توان مدل مناسب تر را انتخاب نمود.

2 دیدگاه

  1. Heya i am for the first time here. I came across this board and I find It really useful & it helped me out much.
    I hope to give something back and aid others like you aided me.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *