چه اطلاعاتی در کد رهگیری پست وجود دارد ؟

کد رهگیری پست یکی از اطلاعاتی می باشد که زمان تحویل سفارش به پست و یا شرکت های پستی به شما تحویل داده می شود. شما به وسیله این کد می توانید از وضعیت بسته پستی تان اطلاع کنید. روش هایی که برای استفاده از کد رهگیری پست وجود دارد متنوع می باشد.

کد رهگیری پست یکی از اطلاعاتی می باشد که زمان تحویل سفارش به پست و یا شرکت های پستی به شما تحویل داده می شود.  شما به وسیله این کد می توانید از وضعیت بسته پستی تان اطلاع کنید. روش هایی که برای استفاده از کد رهگیری پست وجود دارد متنوع می باشد و شما هر کدام از آنها را که برایتان آسان تر است را قادر هستید انتخاب کرده و از آن طریق وضعیت محموله پستی را بررسی نمایید. ارسال پیامک، سامانه اینترنتی، اپلیکیشن شرکت های پستی متنوع و … از جمله روش هایی می باشد که کد رهگیری را در این روش ها وارد کرده و بسته خود را مشاهده خواهید کرد.

اطلاعات نمایش داده شده در رهگیری پست :

با استفاده از کد رهگیری پست به شما اطلاعاتی نشان داده خواهد شد که این اطلاعات عبارت می باشد از :

1. تاریخ و ساعت دقیق تحویل مرسوله به پست در اولین قسمت وضعیت بسته پستی مشاهده می شود. در واقع شما بر اساس این تاریخ و ساعت می توانید حدس بزنید که بسته پستی تان چه زمانی به دستتان می رسد.

2. نوع سرویسی که شما برای ارسال بسته پستی خود انتخاب کرده اید از دیگر اطلاعاتی می باشد که زمان استفاده از کد رهگیری پست می توانید آن را مشاهده کنید. بیشتر افرادی که خریدهای اینترنتی دارند به طور معمول از سرویس پیشتاز استفاده می کنند.

3. دفتر پستی مبدا از دیگر اطلاعاتی می باشد که با استفاده کد رهگیری پستی می توانید آن را مشاهده کنید. فرستنده از هر دفتری که مرسوله را پست کنید شما می توانید آن را مشاهده کنید. در این صورت اگر مشکلی برای بسته پستی شما به وجود آید با آن دفتر قادر خواهید بود تماس بگیرید و بسته تان را پیگیری نمایید.

4. نام گیرنده و فرستنده از دیگر اطلاعات نمایش داده شده در اطلاعات کد رهگیری می باشد. اینکه گیرنده چه فردی می باشد اهمیت بسیار بیشتری دارد و باید به این مورد توجه بیشتری شود.

5. کدپستی گیرنده هم باید در اطلاعات کد رهگیری پست وجود داشته باشد تا مامور پست به طور دقیق بسته را به آدرس وارد شده ببرد.

6. وزن و هزینه پست از دیگر مواردی است که شما می توانید در اطلاعات کد رهگیری مشاهده کنید. در واقع شما باید به خوبی بدانید که هزینه پست به وزن بسته بستگی دارد که ارسال کننده هزینه آن را باید پرداخت کند، بنابراین اگر شما گیرنده هستید و سفارش بصورت پیش کرایه بوده باشد نیازی نیست هزینه ای پرداخت نمایید.

شما می توانید در تمامی ایام هفته با ورود به سایت پست بار ، سفارش خود را ثبت نموده و کد رهگیری را در پایان سفارش دریافت نمایید.

سایت:
www.postbar.ir
تلفن تماس:
09422020249

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *