نحوه ی آدرس نویسی روی پاکت نامه

0 1,110

احتمالات

احتمالا برای شما هم بارها پیش آمده که خواسته باشید پاکت نامه ای را برای یک دوست یا همکار، و یا یک اداره ارسال نمایید.اما روش این کار را ندانید، نامه نگاری اصولی دارد که ما در این مقاله به صورت مختصر و مفید آن را برای شما بازگو میکنیم :

اهمیت نوشتن آدرس، آن هم به صورت صحیح و خوانا، روی پاکت نامه ، اولا به خاطر اطمینان یافتن از رسیدن مرسوله ،  به دست گیرنده ، و ثانیا به منظور برگشت مرسولاتی است، که به هر دلیل، گیرنده ی آنها شناخته نشود، به فرستنده است. آدرس را باید با اصول صحیح و طبق معیارهای مشخص و اعلام شده ، از طرف شرکت پست نوشت. به طوری که محل آدرس فرستنده، باید بالای قسمت چپ پاکت نامه ، یا بسته و محل نوشتن آدرس گیرنده ، پایین سمت راست پاکت نامه یا بسته می باشد. همچنین محل الصاق تمبر، می بایست بالای سمت راست پاکت نامه یا بسته باشد. رعایت اصول صحیح آدرس نویسی، به تسریع  و سرعت بخشیدن در توزیع مرسولات،به موقع کمک می کند.

 نوشتن كدپستی، یکی از الزامات آدرس نویسی روی بسته یا پاکت است. اين كد 10 رقمی برای هرمكانی و هر آدرسی، ویژه و منحصربفرداست،  و برای سرعـت ، دقـت و صحت ارسال مرسولات پستی، ازآن استفاده می شود.با استـفاده از ايـن سـيستم، همه ی مكانهايی كه دارای اسامی مشابه هم هستند قابل تفكيك و جداکردن است.

با مداد ننویسید

هرگز پاکت نامه را، با مداد ننویسید؛نامه ی شما نباید قلم خوردگی داشته باشد؛رنگ جوهر قلم، خونویس و یا روان نویس شما باید یا مشکی باشد یا آبی ؛ رنگ مشکی برای نگارش نامه،  قاطعیت بیشتری را، منتقل می کند؛ با تغییر موضوع، پاراگراف جدیدی را آغاز کنید؛از پاراگرافها با جملات کوتاه استفاده کنید؛هرگز عباراتی همچون: (می دانم که نباید این را بنویسم) یا  (می دانم که درست نیست) را در نگارش خود بکار نبرید، چون این عبارات نشان از ضعف اعتماد به نفس شما هستند.عبارات و جملات را خودتان بنویسید، و از جایی کپی نکنید؛ پاکت نامه را قبل از ارسال دوباره بخوانید و غلطهای دستوری و املایی را بررسی کنید.

پست بار اولین سامانه حمل نقل انلاین در کشور.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!