پردازش ابری ، ضرورتی انکار ناپذیر

7 393

برای توضیح ساده در این مورد باید گفت پردازش ابری یعنی نگه‌داری و دسترسی به داده‌ها و برنامه‌ها به‌جای اینکه فقط به رایانه‌ی شما محدود باشد، در سراسر اینترنت دردسترس قرار بگیرد. استفاده از پلتفرم‌های ابری در سیستم‌های مدیریت یکپارچه لجستیک، نه فقط جریان دریافت داده از فرآیند و عملیات لجستیک را تقویت و تسریع می‌کند؛ بلکه به شما اجازه می‌دهد تا در تیم مدیریت عملیات، انعطاف پذیری بسیار بیشتری داشته باشید.

پردازش ابری
پردازش ابری

قیمت‌گذاری بی درنگ

درک فوری و دقیق از تغییرات هزینه عملیات و تدارکات، در هر بخش از زنجیره تامین، به شما امکان می‌دهد تا به صورت موثری، هزینه‌های کل عملیات را کنترل کنید. هزینه‌های مربوط به تدارکات، انبارداری و حمل و نقل، تحت تاثیر عوامل گوناگونی همچون شرایط بازار، تحولات محیطی، ابعاد سفارش و … آن‌چنان سریع و آسان تغییر می‌کند که نوسانات آن می‌تواند به سادگی یک عملیات سودده را به زیان‌ده و یا یک عملیات زیان‌ده را به یک عملیات سودآور بدل کند.
به یاد داشته باشید که هزینه‌های زنجیره تامین، آن‌چنان به سرعت بر جریان خلق ارزش عملیات تولید و تجارت اثر می‌گذارد که حتی یک صرفه‌جویی کوچک در این بخش نیز، یک پیروزی بزرگ به شمار می‌رود و می‌تواند کاملا سرنوشت ساز باشد.

مدیریت موجودی بلادرنگ

دسترسی مستقیم به میزان موجودی انبار، مهم ترین ابزار شما برای کنترل ریسک و بهینه‌سازی هزینه ریسک است. این موجودی، در واقع برای کسب و کار شما، حکم سپر را دارد. یک سوال مهم این‌که تا کجا منطقی است که چالاکی کسب و کار خود را قربانی به‌دست آوردن حفاظت بیشتر کنید؟
مدیریت موجودی بلادرنگ، به شما اجازه می‌دهد که توانایی خود را برای پاسخگویی به روند افزایشی تقاضای بازار حداکثر کنید، در حالی که همزمان، ذخیره احتیاطی مناسبی برای واکنش نشان دادن به موقعیت‌های اضطراری در اختیار دارید.
 جریان مستمر اطلاعاتی که از پلتفرم‌های ابری مدیریت زنجیره تامین به دست می‌آید، به شما اجازه می‌دهد تا موجودی خود را در سطوح مختلف فرآیند، با دقت بیشتری کنترل کنید.

نقش پلتفرم‌های ابری در بهینه‌سازی یکپارچه مدیریت تامین

سیستم‌های مدیریت انبار و مدیریت حمل و نقل، در واقع ابزارهایی جهت تسریع و تسهیل روند خرید، حمل و مدیریت موجودی در حوزه ملزومات تولید و محصولات نهایی و آماده فروش هستند؛ اما در هر بخش از این زنجیره، سیستم با گزینه‌ها و انتخاب‌های متعددی روبه‌رو می‌شود که ترکیب آن‌ها، مجموعه سناریوهای در دسترس برای انجام عملیات مدیریت تامین را تشکیل می‌دهند. وقتی مدیریت هر بخش، به صورت مجزا، در دست افراد یا واحدهای گوناگونی از سازمان است، تبادل سریع و بی‌نقص اطلاعات بین این بخش‌ها، برای یافتن بهترین گزینه، دشوار و پیچیده می‌شود. در این شرایط، سازمان بین دو راهی تصمیم‌گیری سریع (اما غیربهینه بر اساس داده‌های مبهم) یا تصمیم‌گیری دقیق و سنجیده (بر اساس ترکیب و تحلیل دقیق داده‌ها) اما در مدت زمان طولانی، قرار می‌گیرد.
یکپارچه‌سازی این سیستم‌ها، بر روی پلتفرم‌های ابری مدیریت عملیات لجستیک، موجب افزایش دقت، سرعت و سهولت تبادل داده، بین بخش‌های مختلف نظام مدیریت تامین سازمان می‌شود و تصمیم‌گیری بهینه بلادرنگ و همچنین کشف الگوهای مناسب برای تصمیم‌گیری‌های آینده‌نگرانه در مدیریت زنجیره تامین را تسهیل می‌کند.

در هر سیستمی، با عملکرد تکرارشونده، تشخیص الگوهای تکرارشونده، کلید اجرای عملیات بهینه‌سازی در سیستم است. یکپارچه‌سازی اطلاعات و ارتباطات، بر روی سیستم‌های ابری مدیریت لجستیک، این امکان را فراهم می‌کند که داده‌های مربوط به عملکرد بخش‌های مختلف زنجیره تامین، در یک محدوده وسیع از بازیگران و با رویکردی سیستمی، تجزیه و تحلیل شود و این ظرفیت، به معنای افزایش هم‌زمان دقت و سرعت، در تشخیص الگوهای تکرار شونده عملیات، در زنجیره تامین است.
در تلاش برای مدیریت یک زنجیره تامین که اجزای متعدد و متنوع ملزومات تولید را از تامین‌کنندگانی متفاوت (شاید از سراسر جهان) دریافت می‌کند، ایجاد هماهنگی مهم‌ترین عامل در ارتقای بهره‌وری به شمار می‌رود.

زمان عاملی تاثیرگذار

همچنین نباید از نظر دور داشت که در بازارهای جهانی‌شده امروز، فشار رقابت سبب شده تا فاصله زمانی مورد نیاز برای هماهنگی اجزای گوناگون زنجیره تامین یک تولیدکننده، به چند ساعت تقلیل یابد، آن هم در حالی که اجزای این زنجیره در کشورهای مختلفی پراکنده‌اند!
فراهم شدن امکان برنامه‌ریزی و ایجاد چنین هماهنگی دقیقی، حاصل یکپارچه‌سازی نظام اطلاعات و ارتباطات بر روی پلتفرم‌های ابری مدیریت لجستیک است که امکان پایش بلادرنگ عملکرد تمام اجزای زنجیره تامین را برای مشتری فراهم کرده است.

پردازش ابری
پردازش ابری

مدیریت بلادرنگ منابع با استفاده از پردازش ابری !

استفاده از پلتفرم‌های پردازش ابری ، در سیستم‌های مدیریت یکپارچه لجستیک، نه فقط جریان دریافت داده از فرآیند و عملیات لجستیک را تقویت و تسریع می‌کند، بلکه به شما اجازه می‌دهد تا در تیم مدیریت عملیات، انعطاف‌پذیری بسیار بیشتری داشته باشید.

با استفاده از این پلتفرم‌ها، اعضای تیم شما، مستقل از موقعیت مکانی و زمان، قادرند به اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی داشته و وظایف سازمانی‌شان را به انجام برسانند.
این داده‌ها، مدیران سازمان را قادر می‌سازد، از راه دور بر روند عملیات و انجام وظایف اعضای تیم نظارت مستمر و بلادرنگ داشته باشند. چنین قابلیتی به سازمان و مدیران آن امکان می‌دهد تا برای پیشبرد بهینه عملیات لجستیک، منابع سازمان را با انعطاف‌پذیری و چابکی، در هر کجا و هر زمان که لازم باشد، تخصیص دهند.
با وجود همه پیشرفت‌ها، بهینه‌سازی عملیات لجستیک، باز هم یک وظیفه دشوار و پیچیده است، اما پلتفرم‌های پردازش ابری مدیریت لجستیک، انجام این وظیفه را در محیطی کاربرپسند و کارآمد ممکن می‌کند.
افزایش حجم و دقت در جریان داده‌های دریافتی بلادرنگ، که به لطف استفاده از پلتفرم‌های ابری ممکن می‌شود، امکان اعمال کنترل‌های شدید و موثر بر روی فرآیندهای کلیدی کسب و کار را درعین حفظ انعطاف‌پذیری کسب و کار، فراهم می‌کند.

7 نظرات
 1. شاملو می گوید

  عالی

 2. وحید روشنی می گوید

  عالی بود

 3. محیا خوردلی می گوید

  خیلی خوب بود

 4. بهاره عیسایی می گوید

  خسته نباشید خیلی خوب بود

 5. محمد فلاحی می گوید

  چقدر خوب اینطوری سرعت پردازش اطلاعات هم بالاتر میره قطعا 👏👏👏

 6. ریحانه منصوری می گوید

  واقعا سرعتو بالا میبره

 7. azhdarloo می گوید

  چقدر خوب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مجله خبری پست بار