انواع پاکت های پستی

4 2,903

پاکت پستی استاندارد به چند دسته تقسیم می گردد که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم

پاکت پستی یک لایه معمولی

این نوع پاکت ها را ، می توان به دو دسته تقسیم کرد:

1- پاکت یک لايه ساده

جنس این پاکت ها از کاغذ، مقوای گلاسه، تحریر و یا کتان می باشد.

2- پاکت یک لايه پنجره دار «window pack»

پاکت پستی پنجره دار، مانند پاکت پستی ساده می باشد منتهی با اين تفاوت که در اين نوع پاکت، يک قسمت جهت ديدن محتوای داخل پاکت درست شده و با سلفون پوشانده شده، تا صفحات داخل پاکت ديده شود ، مانند پاکت قبض های موبايل .

پاکت اتوماتیک با نایلون حبابدار

پاکت پستی حبابدار متشکل از يک لايه کاغذ کوت شده با گراماژ صد و پانزده گرم، و يک لايه حبابدار با گراماژ صد گرم می باشد ، که از رسيدن آسيب به بسته جلوگيری مي کند.

پاکت اتوماتیک با نایلون مشکی

پاکت نايلون مشکی، متشکل از يک لايه کاغذ کوت شده با گرماژ صد و پانزده گرم، و يک لايه نايلون محرمانه با گرماژ هشتاد گرم می باشد، که از آسيب رسيدن به بسته و نفوذ آب جلوگيری می کند.

پاکت با جدار متالایز

پاکت حبابدار با جداره ی متالايز متشکل از يک لايه کاغذ کوت شده با گرماژنود و پنج گرم ، و يک لايه متالايز شده با گرماژبیست گرم است.

پاکت با لمینه سفید و لمینه مشکی

پاکت پستی لمينه متشکل از يک لايه کاغذ کوت شده با گرماژهشتاد گرم، تا صد گرم ،به همراه پانزده گرمی پلی اتيلن می باشد، که از نفوذ آب به داخل پاکت جلوگيری می نماید.

پاکت حبابدار

برای ارسال ایمن تر، نوع دیگری از بسته بندی نیزوجود دارد، که از لحاظ مقاومت و ساختار، استانداردهای مربوطه را داراست، و از لحاظ زیبايی و هزينه ی بسته بندی بسیار شکیل و با صرفه هستند. روکش اين پاکت پستی معمولا تحریر یا کرافت می باشد، و با يک لايه نايلون از داخل لمينت شده است.

4 نظرات
 1. bahareh banasaz می گوید

  بسیار عالی و خوب

 2. shamlu می گوید

  بسیار عالی

 3. محمد فلاحی می گوید

  زنده باشید 💙🌹🙏

 4. sahar mohamadi می گوید

  👍👍

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مجله خبری پست بار