کسب و کار آنلاین و ضرورت توسعه زیرساخت ها

جهانی که در آن زندگی می‌کنیم همواره در حال تغییر است و کسانی که خود را با این تغییرات مطابقت ندهند، به مرور زمان حذف خواهند شد. یکی از عرصه های مهم زندگی انسان امروز، عرصه اقتصاد و فعالیت های آن است. تغییرات مذکور در این حوزه نیز بارها و بارها زندگی نوع بشر را تغییر داده است. شاید یکی از بزرگترین و اولین تغییرات در اقتصاد را بتوان شروع انقلاب صنعتی و بیکار شد بسیاری از کارگران دانست. کارگرانی که نتوانستند خود را به دانش تکنولوژی جدید مجهز کنند حذف شدند. پر بیراه نیست اگر توسعه تجارت الکترونیک و فضای اینترنت برای کسب و کار آنلاین را با شروع انقلاب صنعتی و تغییر متدهای کسب و کار مقایسه کنیم.

کسب و کار آنلاین

کسب و کار آنلاین و الگوی مدرن خرید

توسعه زندگی شهری، افزایش حجم آلاینده ها، ترافیک های کلافه کننده و در آخر شیوع پاندمی کرونا، فضای کسب و کار و الگوی خرید مردم دنیا را تغییر داد. با رونق کسب و کار آنلاین بسیاری از تردد های غیر ضروری حذف شد و دیگر نیازی به مراجعه حضوری نیست. این بدین معناست که حتی در دوران پسا کرونا نیز صاحبان تجارت های سنتی می‌بایست به فکر مدرن سازی و تغییر الگوی کسب و کارشان باشند.

ضرورت فراهم آوردن زیر ساخت

کسب و کار آنلاین ، همانطور که از اسم آن برمی‌آید، بر بستر اینترنت رشد و توسعه خواهد یافت. لذا برای رونق اقتصادی ابتدا به ساکن می‌بایست که مشکلات اینترنتی از جمله سرعت و امنیت مرتفع شود. اما در گام های بعدی یکی از مهمترین نیازهای کسب و کار آنلاین ، بحث لجستیک و گام آخر زنجیره تامین است.

این یک واقعیت است که سرعت فعالیت هر سیستم را کندترین اجزای آن سیستم مشخص میکنند. به بیانی ساده تر مادامی که سرعت ارسال بسته ها پایین باشد، افزایش دیگر مراحل کسب و کار آنلاین از جمله تولید یا خرید، تاثیری نخواهد داشت. افزایش سرعت ارسال بسته ها منجر به بازگشت سریعتر هزینه های تولید و در نهایت کاهش سرمایه در گردش خواهد شد.

پستکس و خدمات لجستیکی

پستکس در مقام اولین و بزرگترین هاب آنلاین پستی در کشور، با ارائه خدمات لجستیکی در بازارگاه پستی، سعی بر آن داشته تا به سهم خود فضای کسب وکار آنلاین را رونق داده و امر ارسال را برای مشتریان خود تسهیل کند.

شاپکس مهمترین سرویس پستکس برای تجارت آنلاین

همانطور که گفتیم در استفاده از سرویس های ارسال محصولات، برای مشتریان و فروشندگان دغدغه هایی وجود دارد. از اطمینان از کیفیت و سرعت ارسال گرفته تا امکان ارسال انبوه و ضمانت برای پرداخت وجه کالاهای فروخته شده.

تمام مشکلات فوق با سرویس شاپکس مرتفع شده است. اگر کسب وکار آنلاین داشته باشید، بدون توجه به تعداد بسته های ارسالی در روز می‌توانید از سرویس شاپکس استفاده کنید. این نکته زمانی حائز می‌شود که بدانید، بسیاری از کوریر سرویس ها برای ارسال بسته های تکی یا تعداد پایین خدماتی ارائه نمی‌دهند!

با استفاده از سرویس شاپکس، صاحبان کسب و کار، علاوه بر استفاده از خدمات ارسال، می‌توانند با دریافت گزارشات سیستمی فروش خود را آنالیز کرده و از موقعیت خود در بازار اطلاعات بیشتری کسب کنند. پیش کرایه، پس کرایه و COD از دیگر خدمات شاپکس است.

3 دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *