سیکلت پست ، کوریری چابک و کارآمد

ترافیک را می‌توان یکی از معضلات زندگی در کلان شهرها نام برد. معضلی که بسیاری از فعالیت های روزانه مارا تحت الشعاع خود قرار داده و رفت و آمدها را سخت و زمانبر می‌کند، مصرف سوخت و آلودگی هوا را افزایش می‌دهد، و قیمت‌ها را نیز برای جابجایی بالا می‌برد. اما در این میان، سیکلت پست به دلیل چابکی و سرعت در جابجایی توانسته است تا حدی نیاز شهروندان این شهرها را مرتفع کند.

سیکلت پست

سهم کوریرهای موتوری در جابجایی درون شهری

کلان شهرهای امروزی را بدون کوریرهای موتوری نمی‌توان تصور کرد. موتور سیکلت ها به دلیل حجم کم و چابکی بالا به راحتی می‌توانند، ترافیک را پشت سر بگذارند و یا از مسیرهای میان‌بر، سرعت انتقال را افزایش دهند. این وسیله نقلیه نسبت به اتومیبل‌ها، قیمت و استهلاک پایین تری دارد. و همین امر موجب می‌شود که هزینه‌ی تمام شده برای جابجایی های درون شهری نیز به مقدار قابل توجهی کاهش یابد.

امنیت و محدودیت در سیکلت پست

یکی از چالش های جابجایی بار با موتور سیکلت، حفظ امنیت محموله است. شکی نیست که انتخاب سیکلت پست برای انتقال برخی مرسوله ها مناسب نیست و یا حتی گاهی غیر ممکن است. اما بسیاری از بسته های پستی با ابعادی که در تصویر فوق قابل مشاهده است، توسط این سرویس ها جابجا می‌شوند.

موتورهای مستخدم در سرویس های سیکلت پست، با برخورداری از باکس های مستحکم، احتمال آسیب به محموله را حتی در صورت بروز حادثه به حداقل رسانده‌اند.

خدمات سیکلت پست در پستکس و تمایزات آن

شرکت پستکس، به عنوان اولین و بزرگترین هاب آنلاین پستی در کشور، با بسیاری از کوریرهای موجود، مشغول به همکاری است. یکی از این سرویس ها، پیک هاب است که با برخورداری از شبکه گسترده‌ی لجستیکی، با استعدادی بالغ بر 600 موتور سیکلت، در حال سرویس دهی به شهروندان تهرانی است.

سرویس پیک هاب، برخلاف سایر رقبا، عواملی همچون ترافیک، مسافت، شرایط جوی و ساعت حمل و نقل را در محاسبه قیمت لحاظ نمی‌کند، و هزینه استفاده از این کوریر همواره ثابت است. از دیگر وجوه تمایز این سرویس، زمان ارسال است. کلیه‌ی مراسلات از طریق پیک هاب نهایتا 6 ساعت به طول می‌انجامد.

محدودیت در حداقل تعداد بسته‌ها و نوآوری پیک‌هاب

بسیاری از کوریرها، در قراردادهای خود با کسب و کارهای آنلاین، محدودیت هایی برای حداقل تعداد بسته ها در نظر می‌گیرند. بدین صورت که بسته های تکی را با تعرفه ای جداگانه جابجا کرده و مشمول تخفیفات ارسال انبوه نمی‌کنند. اما در این میان، پیک هاب، فارغ از تعداد بسته های ارسالی، آنها را همواره با قیمتی ثابت حمل می‌کند.

این قابلیت، از آن روست که سرویس پیک هاب، همانگونه که از نام آن مشخص است، یک هاب پستی بوده و با تجمیع و یک پارچه سازی سفارشات و مقاصد ارسال، جابجایی را برای اسپوک های خود به صرفه می‌کند. نتیجه استفاده از سرویس پیک هاب، یک بازی برد_برد برای مشتریان و سرویس های حمل و نقل درون شهری است.

جامعیت پستکس

پیک هاب را می‌توان به نوعی یکی از خدمات پستکس به مشتریان خود دانست، از آن رو که استفاده از سرویس پیک هاب با ثبت سفارش در سایت پستکس میسر است. برای این کار کافی است به سایت postex.ir مراجعه کرده و ماژول پیک هاب را انتخاب کنید. لازم به ذکر است که تمامی خدمات پستکس از جمل بسته بندی، پس کرایه و COD… در این سرویس نیز ارائه می‌گردد.

3 دیدگاه

  1. سرویس و پیک های درون شهری بهترین نوعش موتوری هست

  2. واقعا تجربه ی عالی هست
    استفاده از موتور سیکلت خیلی هم در زمان صرفه جویی میکنی

  3. پیک هاب؟! سرویس جدید….عالیه از نظر سرعت ارسال اون هم در شهر تهران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *